Candidate experience w rekrutacji IT

Rok 2021 okazał się bardzo ciekawy i intensywny w rekrutacji kandydatów IT. Nic też nie zapowiada, żeby kolejny miał przynieść mniej wyzwań w tym obszarze. Dlatego mamy dla Ciebie bardzo praktyczną, szkoleniową pigułkę wiedzy – szkolenie online: Candidate experience w rekrutacji kandydatów IT. Szczegółowy program i zapisy TUTAJ

10 dobrych pytań o candidate experience

Poniżej znajdziesz 10 pytań, które najczęściej swoim kandydatom lub nowozatrudnionym pracownikom zadają współpracujące z nami firmy, chcąc sprawdzić a następnie odpowiednio zadbać o candidate experience w rekrutacji IT:

  1. Jakimi określeniami opisałbyś nasz proces rekrutacji i dlaczego?
  2. Czy czułeś się dobrze poinformowany na temat przebiegu całego procesu i jego poszczególnych etapów?
  3. Co najbardziej podobało się Ci się w naszym procesie rekrutacyjnym?
  4. Które elementy procesu były dla Ciebie wartościowe? A które uważasz za trudne lub niepotrzebne? 
  5. Jak oceniasz otrzymane zadanie rekrutacyjne?
  6. Czy czegoś według Ciebie zabrakło podczas rozmów rekrutacyjnych lub w trakcie całego procesu? Co byś zmienił w procesie?
  7. Jak oceniasz szybkość procesu rekrutacji, w tym szybkość otrzymywania informacji zwrotnej?
  8. Czy przekazane w procesie informacje na temat naszej oferty i firmy były dla Ciebie wystarczające i kompletne?
  9. Jak oceniasz feedback otrzymany na koniec procesu? Czy był dla Ciebie zrozumiały i wartościowy?
  10. Co powiesz znajomemu, który rozważałby udział w naszym procesie rekrutacyjnym? Co mu poradzisz, jak opiszesz ten proces?

Informacje o candidate experience w rekrutacjach IT z pierwszej ręki

Jak odpowiadają kandydaci IT na te i inne pytania? Które elementy procesu rekrutacji okazują się dla nich najważniejsze? Co zmieniła rekrutacja zdalna? Jakie praktyki są powszechnie stosowane przez firmy, a w jaki sposób możesz pozytywnie wyróżnić się jako pracodawca na rynku rekrutacji IT? 

Mamy informacje o kandydatach IT z pierwszej ręki i chętnie się nimi podzielimy 😊  

Weź udział w szkoleniu –  Candidate experience w rekrutacji kandydatów IT

Na co możesz liczyć:

  • Udział w intensywnym szkoleniu online (4 godziny z 1 krótką przerwą)
  • Dobrą atmosferę oraz dużą liczbę przykładów podanych z poczuciem humoru
  • Podczas każdego modułu czas na dyskusję, zadawanie pytań i wymianę doświadczeń
  • Nieograniczony czasowo dostęp do materiałów ze szkolenia
  • Certyfikat udziału w szkoleniu

Dlaczego warto?

Co roku przeprowadzamy kilkanaście badań obejmujących pracowników i kandydatów konkretnych firm (poznaj naszych klientów). Tylko w tym roku miałyśmy okazję współpracować z pracodawcami dbającymi kompleksowo o doświadczenia kandydatów IT m.in. w software house’ach, spółkach z branży energetycznej i finansowej. Wspólnie z zespołem eRecruiter zrealizowałyśmy również już 6 edycję ogólnopolskiego badania „Candidate Experience w Polsce”, o którego wynikach za chwilę będzie głośno 😊.

Do zobaczenia 26 stycznia na szkoleniu! Będzie pratyczna wiedza, rynkowe inspiracje, wymiana doświadczeń i trochę humoru też nie zabraknie 😊 Szczegółowy program i zapisy znajdziesz TUTAJ

…i zadbam o Twoje doświadczenia w procesie tak, że będziesz chciał go polecać innym kandydatom!

PS. Wiesz jak rekrutować w IT? A może chcesz to naprawdę dobrze policzyć i wyciągnąć wnioski z danych rekrutacyjnych? Podpowiedzi znajdziesz na naszym szkoleniu „Analiza danych w HR”. Program i zapisy znajdziesz TUTAJ

🔹🔹🔹 Jak chcą pracować specjaliści IT? Zajrzyj do raportu, jaki przygotowaliśmy razem z IT-Leaders.pl  TUTAJ 🔹🔹🔹
Udostepnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podobne wpisy

5 wniosków z konferencji HR Technologies UK w Londynie

W tym poście znajdziesz wnioski, z jakimi wychodzę z konferencji poświęconej rozwiązaniom HR Tech, czyli konferencji HR Technologies UK. Konferencja miała miejsce w dniach 17-18 kwietnia 2024 w Londynie. HR Technologies UK to ponad 2 tysiące uczestników, ponad 60 wystawców (dostawców narzędzi dla HR) i mnóstwo wystąpień w 6 równoległych ścieżkach. Jeśli dodam, że wstęp…

Przejdź do wpisu

5 błędów przy wyznaczaniu KPI

Wyznaczenie KPI to ważnym krok w analizie danych HR i pracy z nimi w firmie. Wydaje się, bo zamiast tego staje się często wypaczeniem podejścia, bezrefleksyjnym narzuceniem metryk, które trzeba raportować. A samo pojęcie zbyt często zostaje strywializowane. Dlatego dziś o najczęstszych błędach przy wyznaczaniu KPI i o tym, jak robić to dobrze. Zacznijmy od…

Przejdź do wpisu

Wpływ AI na HR

AI wchodzi w bardzo wiele obszarów HR. Wpływ AI na HR widoczny jest nie tylko w analityce HR. Opierając się o silniejsze wykorzystanie danych AI zmienia wszystkie obszary HR m.in.: rekrutację, rozwój pracowników czy dbanie o employee experience. O jak dużej zmianie mówimy?

Przejdź do wpisu

Czy można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników?

Pytanie o to, czy i jak można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników padło w tym tygodniu na jednej z grup HR-owych. Wywołało to dużą dyskusję, od komentarzy typu „się nie da”, po komentarze „po prostu z nimi porozmawiaj”. Dodajmy, że intencją pytającego była właśnie chęć pomocy pracownikom. Czy zatem można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników?

Przejdź do wpisu