Dlaczego warto przeprowadzać badanie kandydatów aplikujących do Twojej firmy i jak to zrobić?

 

 

Niedawno ukazały się nasze gościnne wpisy na blogu eRecruiter o tym, dlaczego warto przeprowadzać badanie kandydatów aplikujących do Waszej firmy oraz jak konkretnie to zrobić. Najważniejsze naszym zdaniem powody to:

1. Możliwość dowiedzenia się jakim (potencjalnym) pracodawcą jesteś

2. Danie kandydatom poczucia, że traktujesz ich z szacunkiem

3. Możliwość zyskania bezcennej wiedzy, z pomocą której można zaprojektować proces rekrutacji przyjazny dla kandydata

4. Pozostawienie dobrego wrażenia

Czego można się dzięki takiemu badaniu dowiedzieć?

1.  Co robisz dobrze

2. Co powinieneś poprawić

3. Jak różnią się kandydaci do różnych działów

4. Jak wypadasz na tle konkurencji

Więcej info i konkretne przykłady znajdziecie w poście na blogu eRecruiter tutaj.

A o tym jak krok po kroku przeprowadzić Twoje pierwsze badanie kandydatów napisaliśmy w kolejnym wpisie dla eRecruitera. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Na początek wystarczą dosłownie 2 pytania.

Jeśli jesteście ciekawi co zrobić z wynikami takiego pierwszego badania i na co się przygotować, zapraszam do lektury tutaj.

 

Podobne wpisy

5 najczęściej popełnianych błędów w analityce rekrutacji

Spójrzmy dziś na błędy, jakie najczęściej pojawiają się w analityce rekrutacji. Dlaczego warto? Bo rzetelnie prowadzona analityka jest odpowiedzią na wiele bolączek w rekrutacji (niedopasowani kandydaci, nie pojawiający się kandydaci, hiring managerzy nie współpracujący z rekruterami). Kluczem jest tutaj słowo „rzetelnie”, dlatego sprawdźmy, jakie są najczęściej popełniane błędy w analityce rekrutacji.

Przejdź do wpisu

5 wniosków z konferencji HR Technologies UK w Londynie

W tym poście znajdziesz wnioski, z jakimi wychodzę z konferencji poświęconej rozwiązaniom HR Tech, czyli konferencji HR Technologies UK. Konferencja miała miejsce w dniach 17-18 kwietnia 2024 w Londynie. HR Technologies UK to ponad 2 tysiące uczestników, ponad 60 wystawców (dostawców narzędzi dla HR) i mnóstwo wystąpień w 6 równoległych ścieżkach. Jeśli dodam, że wstęp…

Przejdź do wpisu