Analiza danych w HR – Kurs online

KURS ONLINE

Analiza danych w HR

Poznaj analitykę w rekrutacji od podstaw!

W dzisiejszych czasach analityka danych odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu wielu dziedzin biznesu, w tym także w dziale HR! Coraz więcej firm zaczyna dostrzegać wartość analizy danych w podejmowaniu decyzji personalnych i planowaniu strategii HR. Weź udział w kursie Analiza danych w HR i sprawdź co kryje się za liczbami, z jakich narzędzi korzystać oraz jak analizować i interpretować wyniki badań w organizacji!

Czego nauczysz się podczas kursu?

Jeśli interesujesz się HR i chcesz zgłębić tajniki analityki danych w tej dziedzinie, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! W trakcie kursu otrzymasz praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie zbierać i analizować dane w HR.

Dowiesz się, jak interpretować wyniki badań i jak wykorzystać te informacje do podejmowania decyzji, które wpłyną na rozwój Twojej organizacji. Kurs Analiza danych w HR to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności, które możesz zastosować w swojej pracy już od pierwszych dni po zakończeniu szkolenia.

Dla kogo jest kurs?

Kurs ten jest przeznaczony zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z analityką danych, jak i dla tych, którzy już mają pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki praktycznym ćwiczeniom i realnym przykładom, będziesz mieć możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce i nabrania pewności w analizowaniu danych

Program kursu

Moduł 1

Wstęp – dla kogo i o czym jest ten kurs
People Analytics- czym jest, a czym nie jest?
People Analytics- przydatne kompetencje
People Analytics – poziomy zaawansowania analityki HR
Poziom analityki w Polsce
Podsumowanie, czyli 3 wnioski dla Ciebie
8 kroków do pracy z danymi w HR
Krok 1- Postaw pytanie biznesowe
Krok 2- Zbierz dane wewnętrzne z HR
Krok 2- Zbierz dane wewnętrzne z innych działów
Krok 2- Zbierz dane zewnętrzne
Zadanie do wykonania
Rozwiązanie zadania
Rodzaje danych
Krok 3. Przygotuj dane do analizy

Moduł 2

Krok 4. Analiza danych. Od czego zacząć?
Krok 4. Analiza danych. Czym są wskaźniki?
Krok 4. Analiza danych. Czym różnią się mierniki od wskaźników?
Krok 4. Analiza danych. Czym jest estymacja?
Krok 5. Uzupełnij dane
Krok 5. Czym jest benchmarking?
Krok 6. Przygotuj wnioski
Krok 7. Interpretacja danych
Analiza i interpretacja danych. Zadanie do wykonania
Analiza i interpretacja danych. Rozwiązanie zadania
Krok 8. Wizualizacja danych
Krok 8. Wizualizacja danych. Zadanie do wykonania
Krok 8. Wizualizacja danych. Rozwiązanie zadania
Narzędzia do analizy i interpretacji danych
Cechy dobrego raportu z analizy danych

Marta Pawlak-Dobrzańska

Założycielka/Strateżka i Analityczka HR

Całe moje życie zawodowe jest związane z branżą HR, choć nie jestem HR-owcem. Po przepracowaniu ponad 11 lat w Pracuj.pl założyłam agencję Great Digital, aby w dalszym ciągu pomagać pracodawcom lepiej rozumieć i odpowiadać na potrzeby kandydatów i pracowników.

Great Digital prowadzę już 8 rok, gdzie zajmuję się m.in. poprawą efektywności procesów HR, ze szczególnym naciskiem na obszar rekrutacji. Przeprowadziłam kilkadziesiąt projektów badawczo-analitycznych dotyczących uczestników procesów HR-owych: pracowników, kandydatów oraz HR-owców. Jestem trenerką, prelegentką na konferencjach HR i jurorką branżowych konkursów employer brandingowych, a także wykładowcą na studiach podyplomowych Talent Management in Tech Companies na AGH, gdzie od 6 lat prowadzę zajęcia z przedmiotów „Analiza danych w HR” oraz „Digital HR”.

Lista FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

KURS ONLINE A SZKOLENIE ONLINE

Nie, kurs online to jedna druga materiału ze szkolenia „Analiza danych i mierniki w HR”. Całość materiału ze szkolenia online to 2 kursy online: „Analiza danych w HR” oraz „Mierniki w HR” (kurs będzie dostępny w ciągu kilku tygodni).
Zakres materiału podczas kursu online oraz szkolenia organizowanego „na żywo” jest zbliżony, można powiedzieć, że pod względem zakresu materiału kurs online to odpowiednik szkolenia online. Dodatkową wartością ze szkolenia realizowanego na żywo jest oczywiście możliwość bieżącej interakcji z trenerką, bieżące przykłady z pracy trenerki, możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia i wspólne rozwiązywanie zadań podczas szkolenia.
Otwarte szkolenia online będą organizowane coraz rzadziej. Alternatywą są zamknięte szkolenia z analityki HR organizowane dla konkretnej firmy.
Program podczas kursu i szkolenia online jest bardzo zbliżony, możesz potraktować to jako powtórzenie, zaktualizowanie i uzupełnienie wiedzy (zwłaszcza jeśli udział w szkoleniu miał miejsce np. w 2021 lub wcześniej).

ZAWARTOŚĆ KURSU „ANALIZA DANYCH W HR”

Kurs składa się z 30 lekcji podzielonych na 20 moduły. Lekcje mają od kilku do kilkunastu minut. Łącznie to 3,5 godzin nagrań video dotyczących analityki HR.
Zupełnie nie, materiał z kursu „Analiza danych w HR” jest w 100% odmienny od zawartości kursu „TRAFFIT Campus”.

PŁATNOŚCI I DOSTĘP DO KURSU

Oczywiście, jest możliwość otrzymania faktury, wystarczy podać potrzebne dane.
Korzystając z karty, która umożliwia płatności w internecie lub też z pomocą Przelewy24.pl.
Możesz korzystać z kursu, kiedy tylko chcesz podczas 12 miesięcy od daty zakupu kursu.
Kurs przeznaczony jest dla 1 osoby, każda kolejna osoba z zespołu to konieczność wykupienia dodatkowego dostępu. W sprawie zniżki dla więcej niż 3 osób z 1 firmy napisz maila: kurs@greatdigital.pl
Niezwłocznie po opłaceniu kursu otrzymasz mail z danymi do logowania na platformie kursowej Great Digital. Jeśli nie widzisz maila, na wszelki wypadek sprawdź też folder „spam”.
Otrzymujesz dostęp od razu do całego kursu (wszystkich modułów i 30 lekcji).

Jeśli masz pytanie, na które nie ma odpowiedzi powyżej
śmiało napisz!