Jak powstało szkolenie „Analiza danych w HR – co warto mierzyć i jak to robić”:
Szkolenie zostało przygotowane w oparciu o kurs „Analiza danych w HR” prowadzony przez trenerkę na studiach podyplomowych „Talent Management in Tech Companies” na AGH w Krakowie, a także prawie 20-letnie doświadczenie w analizie danych HR-owych, w tym przeprowadzenie kilkudziesięciu projektów analityczno-badawczych w firmach takich jak: Allegro, Hebe, Grupa Pracuj, Randstad Polska, Capgemini Polska, mBank S.A., Talent Place czy Credit Agricole Bank Polska.
Nie jest to szkolenie z budżetowania ani kontrollingu HR, ale szkolenie, które pozwala zdobyć wiedzę na temat mierników HR, które mają sens biznesowy, czyli pozwalają zadbać o główne wyzwania HR-owców w Polsce, związane m.in. z rekrutacją i retencją pracowników, zadbaniem o candidate i employee experience, a także mierzeniem skuteczności podejmowanych działań.
Mocne strony szkolenia to jego elementy warsztatowe, praca nad konkretnymi przykładami z codziennej pracy uczestników, a także możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia.
Ramowa agenda szkolenia:
CZĘŚĆ 1. Mierniki HR stosowane obecnie w Polsce i na świecie
CZĘŚĆ 2. 8 kroków pracy z danymi w HR
CZĘŚĆ 3. Mierniki HR nowoczesnej organizacji
CZĘŚĆ 4. Analityka a big data w HR
CZĘŚĆ 5. Podsumowanie
Kto powinien wziąć udział w szkoleniu “Analiza danych w HR”?
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
Co najbardziej podobało się uczestnikom kilkunastu edycji szkolenia online, jakie odbyły się w latach 2020-2023?
Co jeszcze mówią uczestnicy szkolenia?
Kto będzie prowadził szkolenie?
Marta Pawlak-Dobrzańska
Założycielka/Strateżka i Analityczka HR
Całe moje życie zawodowe jest związane z branżą HR, choć nie jestem HR-owcem. Po przepracowaniu ponad 11 lat w Pracuj.pl (gdzie zaczynałam jako researcher, a odchodziłam jako szef zespołów analitycznych i big data) założyłam agencję Great Digital, aby w dalszym ciągu pomagać pracodawcom lepiej rozumieć i odpowiadać na potrzeby kandydatów i pracowników.
W Great Digital pracuję już 8 rok, gdzie zajmuję się m.in. poprawą efektywności procesów HR, ze szczególnym naciskiem na obszar rekrutacji. Przeprowadziłam kilkadziesiąt projektów badawczo-analitycznych dotyczących uczestników procesów HR-owych: pracowników, kandydatów oraz HR-owców.
Jestem trenerką, prelegentką na konferencjach HR i jurorką branżowych konkursów employer brandingowych, a także wykładowcą na studiach podyplomowych Talent Management in Tech Companies na AGH, gdzie od 6 lat prowadzę zajęcia z przedmiotów „Analiza danych w HR” oraz „Digital HR”.
O innowacyjnym podejściu do HR piszę w wielu pismach i serwisach branżowych oraz na blogu Great Digital.