Czy poczucie szczęścia w pracy można zbadać z pomocą smartwatcha?

poczucie szczescia za pomoca smartwatcha

Jeśli transformacja cyfrowa w miejscu pracy, to dla Was nieco więcej niż elektroniczny obieg wniosków urlopowych…Jeśli już wiecie, że rekruterów i HR-owców nie zastąpią roboty, a chcielibyście dowiedzieć się czy poczucie szczęścia w pracy można zbadać z pomocą smartwatcha…Inaczej mówiąc, jeśli poważnie interesuje Was temat zmian związanych w pracy z digitalizacją, powinniście zainteresować się wydarzeniem, jakie już w dniach 13-15 listopada 2018 odbędzie się w Warszawie.

Jednym z gości „Masters&Robots”, bo taka nazywa się konferencja, o której mowa, będzie Peter A. Gloor, jeden z największych autorytetów w zakresie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z Massachusetts Institute of Technology. Peter wraz z zespołem zbudował m.in. Happimeter, czyli smartwatch służący do odczytywania emocji, który nie tylko określi nasze stany emocjonalne, ale także może przewidzieć je w danych sytuacjach, towarzystwie lub miejscach (z dokładnością do 94%!), w tym oczywiście w pracy. Brzmi przerażająco, niczym spełnienie wizji z serialu Black Mirror? Czy poczucie szczęścia w pracy można zbadać z pomocą smartwatcha? Czy wystarczyłoby zastosować Happimeter do odczytywania nastrojów w dużych organizacjach? Temu właśnie będzie poświęcony jeden z warsztatów!

Happimeter dzięki czujnikom „smartwatcha” dane pracownika (takie jak m.in. tętno czy ciśnienie) agreguje z danymi z otoczenia, np. na temat miejsca przebywania i pogody. Dzięki temu aplikacja jest już w stanie z ponad 90 proc. dokładnością określić poczucie szczęścia pracownika, a także przewidzieć jego przyszłe nastroje.  Po co to wszystko? Happimeter może być narzędziem dla firm, które chcą budować przyjazne pracownikom środowisko pracy.  Czy chcielibyście w ten sposób być „mierzeni” w pracy? Pomału możemy zacząć zastanawiać się jak każdy z nas chciałby odpowiedzieć na to pytanie.

Podczas „Masters&Robots” spotkacie nie tylko Petera A. Gloora, ale globalną elitę naukowców, ekspertów i przedsiębiorców, którzy od lat zajmują się technologiami przyszłości (m.in. AI, blockchain, druk 3D, biotechnologia etc.). Większość z nich pracuje na co dzień w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych na świecie (m.in. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT, Singapur). Dzięki praktycznemu doświadczeniu zdobytemu w swoich obszarach, uważani są na całym świecie za liderów opinii. W trakcie „Masters & Robots” poprowadzą kilkadziesiąt wykładów i paneli na najwyższym poziomie merytorycznym.

O wpływie technologii na życie człowieka będzie mówił także m.in. Supreet Singh Manchanda – inwestor z Doliny Krzemowej i manager doświadczony w organizacjach o zupełnie odmiennym profilu (m.in. rozwój start-upów, M&A, technologia, transformacja cyfrowa korporacji). W ciągu ostatnich 20 lat zasiadał w radach nadzorczych ponad 30 spółek z Doliny Krzemowej i wprowadził na rynek ponad 20 produktów i usług. Podczas „Masters&Robots” skupi się na tym, jaką wartość przynoszą technologie ludziom i w jaki sposób dodają im mocy.

Łącznie na scenach „Masters&Robots” spotkacie prawie 30 zagranicznych prelegentów m.in. z USA (Dolina Krzemowa, Nowy Jork, MIT), Szwajcarii, Izraela i Singapuru. Waszą wiedzę wzbogacą nie tylko wystąpienia, ale też warsztaty.

A dlaczego na zmiany, jakie w naszej pracy i życiu niesie technologia warto patrzeć bardzo szeroko? Zwykle nasza wiedza w zakresie nowych technologii jest ograniczona jedynie do wybranych dziedzin. Tymczasem technologii trzeba uczyć się całościowo, bo nigdy nie wiadomo, która będzie mieć dysruptywny wpływ na naszą branżę. Dlatego organizujemy „Masters & Robots”– żeby udostępniać unikatową wiedzę z tego obszaru – mówi Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University, organizatora imprezy.

Organizatorem „Masters & Robots” jest Fundacja Digital University – organizacja edukująca z zakresu transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości oraz wyłączny przedstawiciel Singularity University w Polsce. Wydarzenie wspierają  m.in.  Sebastian Kulczyk, Maciej Noga (współzałożyciel Grupy Pracuj) i Ministerstwo Cyfryzacji.
Pierwsza edycja imprezy „Masters & Robots” zgromadziła w Warszawie ponad 1000 osób, mam nadzieję, że już 13-15 listopada 2018 będzie podobnie!

🔹PS. Dla czytelników bloga Great Digital organizatorzy „Masters&Robots” przygotowali 20% zniżkę na bilety – jeśli nie chcecie jej stracić, podajcie kod MPDMR2018 podczas rejestracji na wydarzenie.🔹

Mamy nadzieję, że po wizycie na „Masters & Robots” Wasze poczucie szczęścia w pracy i nie tylko wzrośnie! Po szczegóły zajrzyjcie poniżej:

Oficjalna strona wydarzenia: http://mastersandrobots.tech/

Pełna agenda i bilety: http://mastersandrobots.tech/agenda

Do zobaczenia!

Udostepnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podobne wpisy

Czy można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników?

Pytanie o to, czy i jak można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników padło w tym tygodniu na jednej z grup HR-owych. Wywołało to dużą dyskusję, od komentarzy typu „się nie da”, po komentarze „po prostu z nimi porozmawiaj”. Dodajmy, że intencją pytającego była właśnie chęć pomocy pracownikom. Czy zatem można zmierzyć poziom zmęczenia pracowników?

Przejdź do wpisu